CCA a stabilit arbitrul partidei "U" Cluj - Petrolul Ploiești. Cine va conduce jocul

CCA a stabilit arbitrul partidei "U" Cluj - Petrolul Ploiești. Cine va conduce jocul
| Foto: frf.ro

Partida se dispută în cea de-a 20-a rundă a sezonului regulat al Superligii.

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigada care va oficia partida dintre Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești, formații care se află pe locurile 1, respectiv 7 în clasament și care se luptă pentru același obiectiv, accederea în play-off.

Centralul partidei de pe Cluj Arena va fi Istvan Kovacs, iar la cele două tușe vor fi Mihai Marica și Alexandru Corb, în timp ce Cristian Moldoveanu va fi cel de-al patrulea oficial. De arbitrajul video se vor ocupa Viorel Flueran (VAR) și Daniel Mitruți (AVAR).

În actualul sezon, Istvan Kovacs a mai arbitrat 10 jocuri din Superligă, iar "studenții" au fost implicați în două dintre acestea, remizele cu UTA (0-0) și Farul Constanța (1-1). Mai mult, centralul din Carei a mai condus partide în Champions League, Nations League și campionatul Arabiei Saudite.

Partida dintre Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești se va disputa sâmbătă, 14 decembrie, de la 20:00.

Comenteaza