Video Bucuria calificării. Cum au sărbătorit fanii și jucătorii de la U-BT accederea în sferturile FIBA Europe Cup

| Foto: fiba.basketball

Conexiunea dintre suporteri și baschetbaliști a trecut la un alt nivel, în urma victoriei obținută de “studenți” în fața israelienilor de la Ironi Ness Ziona, scor 82-71.

În urma rezultatelor foarte bun obținute în actuala stagiune, din ce în ce mai mulți fani au venit alături de U-BT. Partida decisivă pentru calificarea în sferturile FIBA Europe Cup, împotriva celor de la Ironi Ness Ziona a fost o nouă dovadă de atașament a fanilor pentru formația clujeană.

Sala Sporturilor “Horia Demian” a fost neîncăpătoare pentru cei ce și-au dorit să asiste la meci, iar atmosfera a contribuit decisiv la victoria “studenților”. Bucuria de la final, în care jucătorii au sărbătorit alături de fani nu a fost trecută cu vederea de reprezentanții competiției.