Video Bucuria calificării. Cum au sărbătorit fanii și jucătorii de la U-BT accederea în sferturile FIBA Europe Cup

| Foto: fiba.basketball

Conexiunea dintre suporteri și baschetbaliști a trecut la un alt nivel, în urma victoriei obținută de “studenți” în fața israelienilor de la Ironi Ness Ziona, scor 82-71.

Abonează-te pe   Poza noua 31.03.2021
Pentru mai multe informaţii de ultimă oră vizitează pagina principală ZIUA DE CLUJ

În urma rezultatelor foarte bun obținute în actuala stagiune, din ce în ce mai mulți fani au venit alături de U-BT. Partida decisivă pentru calificarea în sferturile FIBA Europe Cup, împotriva celor de la Ironi Ness Ziona a fost o nouă dovadă de atașament a fanilor pentru formația clujeană.

Sala Sporturilor “Horia Demian” a fost neîncăpătoare pentru cei ce și-au dorit să asiste la meci, iar atmosfera a contribuit decisiv la victoria “studenților”. Bucuria de la final, în care jucătorii au sărbătorit alături de fani nu a fost trecută cu vederea de reprezentanții competiției.