Arbitrul partidei Unirea Dej-Remat Zalău a fost suspendat şase etape

Arbitrul partidei Unirea Dej-Remat Zalău a fost suspendat şase etape
Arbitrul braşovean Ovidiu Iliescu, cel care a fost la un pas să fie snopit în bătaie de jucătorii Unirii Dej, a fost suspendat şase etape.

Federaţia Română de Volei a decis să-l suspende 6 etape pe Ovidiu Iliescu. În 4 februarie, Iliescu a arbitrat meciul dintre Unirea Dej şi Remat Zalau, partidă încheiată cu victoria zălăuanilor, scor 3-1. În setul patru, un punct acordat sălăjenilor i-a scos din minţi pe dejeni. Trei jucători ai Unirii au urcat pe scaunul arbitrului Ovidiu Iliescu, pentru a-l lua la bătaie. Oficialul a fost salvat de intervenţia jandarmilor.

Arbitrul Iliescu a fost sancţionat pentru neaplicarea corectă a prevederilor regulamentului de joc din capitolele "Conduita participanţilor", "Acţiuni de joc", precum şi "Întreruperi şi întârzieri".
Iliescu va fi suspendat în perioadele 18.02 - 22.02 - 25.02 - 03.03 - 07.03 - 10.03.

Citeşte şi Arbitru de volei, la un pas să fie bătut de jucătorii Unirii Dej.

Comenteaza