Antrenorul lui Shakhytor Soligorsk țintește victoria la Cluj: "Va fi un joc complicat, însă sperăm să câștigăm"

| Foto: ZIUA de Cluj

Sergey Tashuev i-a lăudat pe "feroviari", însă e convins că echipa sa poate obține calificarea în play-off-ul Conference League.

După 0-0 în prima manșă a duelului dintre CFR Cluj și Shakhtyor Soligorsk, calificarea se decide în Gruia. Deși recunoaște că șansele sunt încă 50-50, antrenorul campioanei Belarului speră să obțină accederea în play-off-ul Conference League.

"Șansele sunt încă 50-50. Vom face tot posibilul să le facem 51-49. Meciul de săptămâna trecută a fost doar prima repriză și sperăm să obținem calificarea în repriza de mâine. CFR Cluj e o echipă puternică, cu jucători de calitate. Joacă un fotbal bun, în special pe flancuri.

Pentru noi e foarte important să ajungem în grupe, nu am mai jucat acolo. Mâine va fi un joc complicat, însă sperăm să câștigăm.

Îl știu pe Dan Petrescu, a fost la Kuban. Ne-am mai întâlnit, am povestit. Trebuie să încriem goluri, nu contează dacă în timpul regulamentar sau în prelungiri", a spus Sergey Tashuev.

Partida dintre CFR Cluj și Shakhtyor Soligorsk este programată joi, de la 20:00.