Adrian Mutu l-a amendat pe unul dintre titularii CFR-ului după meciul cu Rapid: "A făcut o prostie"

Tehnicianul a dezvăluit că l-a sancționat pe unul dintre cei mai importanți jucători ai formației din Gruia.

CFR Cluj a pierdut pe teren propriu împotriva Rapidului, scor 0-1, iar jocul a adus și consecințe financiare pentru unul dintre "feroviari". Ieșit de pe teren în minutul 59, Panagiotis Tachtsidis a văzut cartonașul galben în minutul 77, deși se afla pe bancă, după ce a contestat o decizie a arbitrului.

Avertismentul încasat de grec este cel de-al patrulea în actualul sezon, iar Adrian Mutu nu se va putea baza pe mijlocaș în următoarea etapă. Gestul lui Tachtsidis a venit și cu urmări, iar tehnicianul a anunțat că l-a amendat pe fotbalistul în vârstă de 32 de ani.

"A făcut o prostie, nu ne convine deloc. Aşteptăm mai mult de la el. A fost deja amendat de către club. Este normal. Există nişte reguli pe care fiecare jucător trebuie să le respecte.

Este un lucru la care nu ne aşteptam. Mai ales la experienţa lui. El ştie şi nu are ce să comenteze în astfel de situaţii", a explicat antrenorul pentru Fanatik.

În actualul sezon, Panagiotis Tachtsidis a marcat de 5 ori și a oferit o pasă decisivă în 20 de apariții în Superligă.