"U" termină pe ultimul loc turneul amical de volei disputat acasă; a fost învinsă în toate partidele

Clujenii de la Universitatea Cluj au terminat turneul amical de volei organizat acasă doar pe locul IV, sub podium.

Turneul a fost câştigat de Ştiinţa Explorări Baia Mare, care a câştigat toate cele trei partide jucate şi a acumulat 9 puncte. Pe locul secund s-a clasat SCMU Craiova cu 6 puncte, urmată de Phoenix Şimleu Silvaniei.

"U" a fost învinsă de SCMU Craiova şi de Ştiinţa Baia Mare, cu 1-3. În prima zi a turneului, "U" a fost învinsă şi de Phoenix Şimleu Silvaniei, 2-3, arată u-cluj.ro

Următorul turneu de verificare disputat de "U" are loc la Baia Mare, Cupa "Explorări Baia Mare", între 7 şi 9 septembrie.