CicloMoşul caritabil revine. Cine sunt beneficiarii din acest an

CicloMoşul caritabil revine. Cine sunt beneficiarii din acest an
Clujenii sunt invitaţi să se alăture CicloMoşului, un marş caritabil pe bicicletă organizat de patru ani în preajma sărbătorilor de iarnă.

 

Participanţii se vor întâlni în 6 decembrie, la ora 17:00, în faţa statuii lui Matei Corvin din Piaţa Unirii, de unde vor porni pe Bd. Eroilor spre P-ţa Avram Iancu. În continuare, se vor deplasa pe Calea Dorobanţilor, aleea Bibliotecii, Bd. 21 Decembrie 1989, str. Memorandumului, Calea Moţilor, str. George Coşbuc şi aleea Stadionului, punctul final fiind nou construita Sală Polivalentă.

Anterior evenimentului propriu-zis, clujenii sunt invitaţi să doneze, până în 5 decembrie, jucării, cărţi, rechizite, îmbrăcăminte, dulcuri, sucuri şi bani.

Acestea vor fi donate elevilor de la Liceele pentru copiii cu deficienţe de vedere şi de auz, ce vor susţine un spectacol în faţa participanţilor al marş. CicloMoşul este un eveniment organizat de Asociaţia Clujul Pedalează.

 

 

 

Comenteaza