Update Accident GRAV în Cluj între două mașini și un TIR: Un bărbat și o fetiță de 3 ani au murit

Accident GRAV în Cluj între două mașini și un TIR: Un bărbat și o fetiță de 3 ani au murit
| Foto: isu cluj

Un accident rutier a fost raportat pe DN1/E60, în localitatea Negreni, județul Cluj.

UPDATE 2: La fața locului a intervenit și un echipaj SMURD de terapie intensivă mobilă din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca. Reprezentanții ISU Cluj au transmis că, în ciuda manevrelor de resuscitare efectuate de echipajele medicale, a fost declarat decesul bărbatului și al fetiței.

UPDATE:  Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe DN1 E60, pe raza localității Negreni. Din primele date, în accident au fost implicate un autocamion și două autoturisme.

"O minoră de aproximativ 3 ani a fost preluată imediat de către echipajul SAJ sosit la fața locului, în vreme ce pompierii au acționat pentru descarcerarea unei singure persoane, mai exact un bărbat. Din păcate, ambele victime se află în stop cardio-respirator, astfel că sunt aplicate manevre de resuscitare. Intervin la fața locului o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și două echipaje SAJ", a transmis ISU Cluj.

Știrea inițială: Potrivit primelor informații transmise de IPJ Cluj, în eveniment au fost implicate două autovehicule și un ansamblu de vehicule.

În urma accidentului, traficul rutier este blocat pe ambele sensuri de circulație.

La fața locului intervin polițiștii rutieri, care efectuează cercetări pentru stabilirea circumstanțelor producerii accidentului. De asemenea, echipaje medicale acordă îngrijiri persoanelor implicate.

Autoritățile urmează să stabilească exact cauzele producerii accidentului.

Vom reveni cu mai multe detalii.

Etichete
Comenteaza