300 de cumpărători pe oră în piaţa volantă din Gheorgheni

300 de cumpărători pe oră în piaţa volantă din Gheorgheni
Reprezentanţii administraţiei locale clujene au informat ieri că cea de-a doua piaţă volantă de cartier, organizată ieri în Gheorgheni (str. Unirii - la capătul liniei 3), a fost accesată de circa 300 de cumpărători în decurs de o oră.

"44 de producători şi-au oferit produsele spre vânzare în piaţa volantă din cartierul Gheorgheni. Clujenii au putut cumpăra legume şi fructe proaspete la preţuri rezonabile: roşii - între 1,5 şi 3 lei/kg, cartofi - 1 leu/kg, varză - între 0,70 şi 1 leu/kg, castraveţi - între 1 şi 2 lei/kg, fasole - între 3 şi 4 lei/kg, conopidă -1,30 lei/kg, broccoli -3 lei/kg, porumb - între 0,60 şi 1 leu/buc", au precizat reprezentanţii Biroului mass-media din cadrul primăriei.

Aceştia au anunţat că următoarea piaţă volantă se va organiza sâmbătă pe platoul Sălii Sporturilor "Horea Demian", începând de la ora 7:00 până la ora 15:00. Potrivit municipalităţii, în piaţa volantă de pe strada Unirii s-au înregistrat circa 300 de cumpărători/vizitatori în interval de o oră. În Grigorescu media a fost 500 de clienţi pe oră. Până în prezent, în afară de ediţia din cartierul Gheorgheni, municipalitatea a organizat pieţe volante în centrul oraşului (parcarea din Piaţa Unirii), două ediţii, una la Sala Sporturilor şi una în cartierul Grigorescu, în Piaţa 14 iulie.

 

Comenteaza
Maintained by Burzcast and Burzcast Software .