Dejul scapă de mașinile abandonate pe străzi. Primăria a început procedura de ridicare a acestora
- Scris de Ziua de Cluj
- 22 Iun 2026, 14:26
- Administraţie
- Ascultă știrea
Zeci de autoturisme au fost identificate de către Poliția Locală din municipiul Dej într-un stadiu avansat de degradare, fără asigurare auto obligatorie și fără să îndeplinească condițiile de circulație pe drumurile publice.
Primăria Municipiului Dej a anunțat că a demarat în 17 iunie 2026 procedura de ridicare a mașinilor abandonate pe domeniul public.
În oraș, Poliția Locală a identificat, până acum, 40 de autoturisme într-un stadiu avansat de degradare, fără asigurare auto obligatorie și fără să îndeplinească condițiile de circulație pe drumurile publice.
Au fost deja ridicate mașini din mai multe zone ale municipiului, iar acțiunea demarată de primărie va continua și în perioada următoare în vederea identificării altor mașini abandonate pe domeniul public și ridicării acestora.











